עשרת השבטים האבודים, האינדיאנים, הסינים ואבני החושן


"וַיֹּאמֶר ה' לִשְׁלֹמֹה יַעַן אֲשֶׁר הָיְתָה זֹּאת עִמָּךְ וְלֹא שָׁמַרְתָּ בְּרִיתִי וְחֻקֹּתַי אֲשֶׁר צִוִּיתִי עָלֶיךָ קָרֹעַ אֶקְרַע אֶת-הַמַּמְלָכָה מֵעָלֶיךָ....."

הנביא אחיה השילוני קורע מהמעיל של ירבעם בן נבט שנים-עשר חלקים ונותן לו עשרה ואומר לו : "וַיֹּאמֶר לְיָרָבְעָם קַח-לְךָ עֲשָׂרָה קְרָעִים כִּי כֹה- אָמַר יְהֹוָה אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל הִנְנִי קֹרֵעַ אֶת-הַמַּמְלָכָה מִיַּד שְׁלֹמֹה וְנָתַתִּי לְךָ אֵת עֲשָׂרָה הַשְּׁבָטִים"(י"ב).

לפני יותר מ-2,700 שנה ממלכת אשור השתלטה על ארץ ישראל והגלתה עשרה מבין שנים עשר שבטי ישראל מזרחה. מגפות ומחלות הבריחו אוכלוסיות שלמות ממקום למקום והשבטים התפזרו בכל אסיה.
רועי צאן ובקר, נדדו אחרי מקומות מרעה חדשים. אנשי מסחר, יצאו למסעות בדרכי מסחר מקובלות כמו דרך המשי לסין שבמזרח. ציידים שהיגיעו ליבשת הקרח הצפונית עברו בנקודה המזרחית ביותר ביבשת אסיה, סיביר, לנקודה המערבית ביותר באמריקה הצפונית, אלסקה. יורדי ים, דייגים, שולי פנינים עברו מאי לאי מיבשת ליבשת. הצע וביקוש...

שאלת מקום הימצאם של עשרת השבטים השפיעה על מגלי ארצות מאז ומעולם.
מיסיונרים שכל עניינם היה להטביל כמה שיותר בני אנוש ולהאדיר את הכנסיה הנוצרית, הגיעו לכל פינה על פני הגלובוס. אחד המיסיונרים שנשלח לאזור נידח לאורך גבול סין-טיבט, סיפר, כי שבט הצ'יאנג-מין מאיזור סצ'ואן, הוא אחד מעשרת השבטים האבודים. הוא טען כי אנשי השבט ממשיכים לקיים את הטקסים הדתיים והמצוות, שקיימו אבותיהם בממלכת ישראל לפני צאתם לגלות אשור.

בשנים 960־1126 לספירה, היתה קאיפנג עיר הבירה של סין ומרכז מסחרי חשוב לאסיה המרכזית והמזרחית. סוחרים מבני ישראל שעשו את דרכם מהודו בדרך המשי בשיירות גמלים, התיישבו בקאיפנג בתקופת שושלת סונג הצפונית, עם הזמן, סוחרים עמידים, שהפכו למתווכים, הגיעו עם משפחותיהם כדי להשתקע בקאיפנג. לפי הסיפור המקובל, אחד מקיסרי שושלת מינג העניק ליהודים שבעה שמות משפחה סיניים: ז'אנג, גאו, שי, איי, ז'או, ג'ין ולי וקיבל אותם בהערכה רבה כחלק מנתיניו הנאמנים והחכמים.

ב־3 באוגוסט 1492 יצא כריסטופר קולומבוס מספרד למסע אל הבלתי נודע, עם שלוש ספינות ובהן כ-90 איש. ביניהם היה נוכח גם אנוס שהובא עימם כדי שיוכל לשוחח בארמית ובעברית אם יתגלו להם עשרת השבטים האבודים.

במאה ה-16 כומר ספרדי בשם רולדן פירסם מחקר הקובע שהאינדיאנים של ילידי פרו הם ממוצא יהודי. טענה דומה העלה גם כומר אחר, מונטזינוס, שהתגורר בלימה.

בתחילת המאה ה-17 הופיע בספרד ספר בשם "מוצאם של האינדיאנים בעולם החדש", ובו מביע המחבר, גרגורי גרסיה, את הטענה שהאינדיאנים הם מצאצאי עשרת השבטים.
מנשה בן ישראל, מחבר "מקווה ישראל" רב, חוקר ועסקן ציבורי באמסטרדם, בן למשפחת אנוסים מפורטוגל, כתב בספרו "נשמת חיים" שאנוס מפורטוגל, העיד ששמע אינדיאני בן פרו אומר במפורש את תפילת "שמע ישראל".

מה שעובר כחוט השני בכל תולדות העמים הן אבני החושן

משה רבנו, שגדל והתבגר בבית פרעה כנסיך, הביא ידע רב מחצר המלוכה במצרים.
משה מאחד את העם שיצא ממצרים וממנה את אחיו אהרון לכהן הגדול. 
עכשיו צריך ארון נייד לספרים החכמים והסודיים, אוהל מיוחד שלא כל אחד יכול להסתובב בו, וכמובן בגד מיוחד שיבדיל את הכהן הנבחר מכל השאר.
משה מכין תוכנית מדוייקת שמבטאת את עיקרי התרבות עליה גדל, ובין היתר מעצב את ביגדי הכהן הגדול. אפוד ועליו מערך מיוחד שמכיל 12 אבני קריסטל מיוחדות.
וְנָתַתָּ אֶל-חֹשֶׁן הַמִּשְׁפָּט, אֶת-הָאוּרִים וְאֶת-הַתֻּמִּים, וְהָיוּ עַל-לֵב אַהֲרֹן, בְּבֹאוֹ לִפְנֵי יְהוָה(שמות כ"ח פסוק ל')
וַיָּשֶׂם עָלָיו אֶת הַחֹשֶׁן וַיִּתֵּן אֶל הַחֹשֶׁן אֶת הָאוּרִים וְאֶת הַתֻּמִּים" (ויקרא ח' ז-ח)
"האורים והתומים" או "אור ואמת" או "התגלות ושלמות" להתיעצות עם הבורא וכדי לקבל החלטות נבונות הקשורות לגורל העם. 

12 אבנים לאיחוד 12 השבטים, שילוב הכוחות והאנרגיה של כולן יחד , מחזק יכולות  ומעניק עוצמה רבה לנושא אותן.
פרשת תצוה, שמות פרק כ"ח, : "ודע כי נמצא כתוב בספרי חכמת הטבע כי כל האבנים היקרות שבם עיקריות ושרשיות אינם אלא שתי עשרה והם אבות לכל שאר האבנים".

אצל היהודים, רק הכהן הגדול ענד את האפוד ואבני החושן בבית המקדש.
אצל האינדיאנים הידע היה רק בידי השמאן . מרפא וקוסם השבט.
אצל הסינים רק מקורבי הקיסר רופאים ויועצים חכמים הכירו את סודות האבנים.

לכולם מכנה משותף = תנועת הספירלה, חוכמת הטבע ואבני החושן
ליהדות התפילין, לאינדיאנים גלגל/מעגל, לסינים היין והיאנג.

ומה איתך ???

 

 

לפרטים נוספים ולקביעת פגישה לחצו - כאן

חדשות ועידכונים

ייעוץ פנג שואי 
רגע לפני השיפוץ.....
רגע לפני הזמנת מטבח חדש
רגע לפני רכישת סלון חדש
רגע לפני כל תכנון עיצובי לטווח ארוך......

כדאי לשמוע איך לשנות

בית יפה...                   לבית נכון ומושלם


 

 

 

 

 

 

 

 
לפרטים נוספים...

גלגל הצבעים האינדיאני
משהו אחר...          
חוויה+ערך מוסף

הרצאה/הפעלה מרתקת לגילוי היכולות והפוטנציאל הטמון בנו. 
לקבוצות קטנות וגדולות
ימי הולדת, 
חוגי בית, ארועים

הזמינו ותהנו

 

 

 

 
לפרטים נוספים...